2012 Schedule
6 & Under-Black
Dennard Bembry
6 – 4
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
9:00am
|
Glenwood-Blue
|
Glenwood
|
W 19 – 14
|
Sat Sept 8
|
9:00am
|
Atlanta Vikings-Gold
|
Central Dekalb 2
|
L 6 – 40
|
Sat Sept 15
|
2:00pm
|
Georgia Tigers
|
Central Dekalb
|
W 35 – 6
|
Sat Sept 22
|
10:00am
|
Glenwood-Blue
|
Central Dekalb 2
|
W 33 – 0
|
Sat Sept 29
|
9:00am
|
Wrlcome All-Silver
|
Old National
|
W 34 – 7
|
Sat Oct 6
|
9:00am
|
Old National-Purple
|
Central Dekalb 2
|
L 12 – 13
|
Sat Oct 13
|
BYE
|
|||
Sat Oct 20
|
9:00am
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Central Dekalb 2
|
L 0 – 19
|
Sat Oct 27
|
11:30am
|
Ben Hill-Red
|
Central Dekalb
|
W 40 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Tue Oct 30
|
7:00pm
|
Atlanta Cowboys
|
Central Dekalb
|
W 24 – 23
|
Sat Nov 3
|
10:30am
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
L 0 – 37
|
6 & Under-Blue
Zee Wilder
8 – 2
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
9:00am
|
Ben Hill-Blue
|
Central Dekalb 2
|
W 19 – 13
|
Sat Sept 8
|
10:30am
|
Ben Hill-White
|
Central Dekalb 2
|
W 14 – 6
|
Sat Sept 15
|
9:00am
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
L 6 – 34
|
Sat Sept 22
|
10:30am
|
Old National-Gold
|
Old National 2
|
W 36 – 0
|
Sat Sept 29
|
10:00am
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
W 41 – 0
|
Sat Oct 6
|
BYE
|
|||
Sat Oct 13
|
9:30am
|
Atlanta Vikings-Gold
|
Mosley Park
|
L 13 – 20
|
Sat Oct 20
|
10:30am
|
Fairburn Flames
|
Central Dekalb 2
|
W 35 – 0
|
Sat Oct 27
|
10:00am
|
Georgia Tigers
|
Central Dekalb
|
W 41 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
1:30pm
|
Old National-Purple
|
Welcome All
|
W 27 – 0
|
Sat Nov 10
|
2:00pm
|
Ben Hill-White
|
Fairburn
|
W 39 – 12
|
Sat Nov 17
|
10:00am
|
Welcome All-Blue
|
Banneker High
|
6 & Under-Gold
Rod Paul
3 – 5
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 1
|
11:00am
|
Redan-Blue
|
Redan
|
L 0 – 27
|
Sat Sept 8
|
10:00am
|
North Dekalb Chargers
|
Central Dekalb
|
L 7 – 14
|
Sat Sept 15
|
10:00am
|
Redan-White
|
Central Dekalb
|
W 21 – 6
|
Sat Sept 22
|
9:00am
|
Gwinnett-Blue
|
Rhodes Jordan Park
|
L 0 – 27
|
Sat Sept 29
|
10:00am
|
Gwinnett-Gold
|
Central Dekalb
|
L 0 – 7
|
Sat Oct 6
|
10:00am
|
Truth-North
|
New Birth
|
W 13 – 12
|
Sat Oct 13
|
10:00am
|
Sandtown-Black
|
Central Dekalb
|
L 0 -32
|
Sat Oct 20
|
BYE
|
|||
Sat Oct 27
|
10:00am
|
Lithonia Tigers
|
Central Dekalb
|
W 30 – 8
|
7 & Under-Black
Mike Goodman
7 – 3
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
10:30am
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
W 34 – 6
|
Sat Sept 8
|
12:00pm
|
Atlanta Vikings-Purple
|
Central Dekalb 2
|
L 0 – 31
|
Sat Sept 15
|
10:30am
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
L 0 – 39
|
Sat Sept 22
|
12:00pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Welcome All
|
W 19 – 7
|
Sat Sept 29
|
10:30am
|
Cascade Wolverines
|
Central Dekalb 2
|
W 19 – 6
|
Sat Oct 6
|
9:30am
|
Ben Hill-White
|
Ben Hill
|
W 33 – 0
|
Sat Oct 13
|
BYE
|
|||
Sat Oct 20
|
12:00pm
|
Coweta Cobras
|
Central Dekalb 2
|
W 25 – 12
|
Sat Oct 27
|
10:30am
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
W 28 – 7
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
12:00pm
|
Central Dekalb-Blue
|
Rock Chapel
|
W 34 – 14
|
Sat Nov 10
|
12:00pm
|
Atlanta Vikings-Purple
|
Old National
|
L 0 – 37
|
7 & Under-Blue
Willie Crapps
5 – 4
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
12:00am
|
Ben Hill-White
|
Central Dekalb 2
|
W 14 – 13
|
Sat Sept 8
|
1:30pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb 2
|
L 6 – 20
|
Sat Sept 15
|
10:30am
|
Cascade Wolverines
|
Cascade
|
L 18 – 20
|
Sat Sept 22
|
11:30am
|
True Warriors
|
Arabia Mountain HS
|
W 38 – 13
|
Sat Sept 29
|
11:30am
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
W 18 – 7
|
Sat Oct 6
|
BYE
|
|||
Sat Oct 13
|
9:00am
|
Welcome All-Blue
|
Central Dekalb 2
|
L 0 – 36
|
Sat Oct 20
|
3:00pm
|
Glenwood-Black
|
Central Dekalb 2
|
W 13 – 6
|
Sat Oct 27
|
11:30am
|
Decatur Army
|
Rock Chapel
|
W 20 – 19
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
12:00pm
|
Central Dekalb-Black
|
Rock Chapel
|
L 14 – 34
|
8 & Under-Black
Lee Thornton
9 – 1
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
12:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
W 33 – 0
|
Sat Sept 8
|
3:00pm
|
Atlanta Vikings-Gold
|
Central Dekalb 2
|
L 0 – 32
|
Sat Sept 15
|
3:30pm
|
Georgia Tigers
|
Central Dekalb
|
W 32 – 0
|
Sat Sept 22
|
11:30am
|
Ben Hill-Red
|
Central Dekalb
|
W 31 – 0
|
Sat Sept 29
|
1:30pm
|
Coweta Knights Select
|
Central Dekalb 2
|
W 45 – 0
|
Sat Oct 6
|
BYE
|
|||
Sat Oct 13
|
10:00am
|
Welcome All-Silver
|
Central Dekalb 2
|
W 34 – 0
|
Sat Oct 20
|
1:30pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb 2
|
W 46 – 6
|
Sat Oct 27
|
10:30am
|
Fairburn Flames
|
Fairburn
|
W 39 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
12:00pm
|
Ben Hill-Blue
|
Ben Hill
|
W 41 – 0
|
Sat Nov 10
|
12:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Ben Hill
|
W 18 – 6
|
Sat Nov 17
|
12:00pm
|
Atlanta Vikings
|
Banneker High
|
8 & Under-Blue
Reginald Lee
6 – 4
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
3:00pm
|
Ben Hill-Blue
|
Central Dekalb 2
|
W 27 – 13
|
Sat Sept 8
|
5:00pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb 2
|
W 13 – 0
|
Sat Sept 15
|
12:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
L 7 – 39
|
Sat Sept 22
|
1:30pm
|
Atlanta Cowboys
|
Old National 2
|
W 41 – 0
|
Sat Sept 29
|
12:00pm
|
Welcome All-Silver
|
Central Dekalb 2
|
L 6 – 18
|
Sat Oct 6
|
10:30am
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Central Dekalb 2
|
W 15 – 0
|
Sat Oct 13
|
BYE
|
|||
Sat Oct 20
|
12:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
L 6 – 7
|
Sat Oct 27
|
9:30am
|
Old National-Purple
|
Old National
|
W 49 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
3:00pm
|
Welcome All-Silver
|
Ben Hill
|
W 6 – 0
|
Sat Nov 3
|
10:00am
|
Atlanta Vikings-Purple
|
Ben Hill
|
L 6 – 35
|
8 & Under-White
Aaron Hutcherson
1 – 7
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 8
|
10:00am
|
Ellenwood Raiders
|
Cedar Grove HS
|
L 0 – 26
|
Sat Sept 15
|
11:00am
|
Centerville Generals
|
Central Dekalb
|
W 7 – 0 FF
|
Sat Sept 22
|
11:00am
|
Georgia Ducks
|
Central Dekalb
|
L 6 – 12 OT
|
Sat Sept 29
|
11:00am
|
Redan Raiders
|
Redan
|
L 0 – 31
|
Sat Oct 6
|
10:00am
|
Rockdale Bulldogs
|
Central Dekalb
|
L 7 – 19
|
Sat Oct 13
|
10:00am
|
Gwinnett Chargers
|
Shiloh HS
|
L 12 – 34
|
Sat Oct 20
|
10:00am
|
Truth-North
|
Central Dekalb
|
L 12 – 13
|
Sat Oct 27
|
11:30am
|
Lithonia Bulldogs
|
DYJ #2
|
L 13 – 18(OT)
|
9 & Under-Black
Mekel Blackwell
8 – 1
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
10:00am
|
Fairburn
|
Central Dekalb
|
W 27 – 6
|
Sat Sept 8
|
10:00am
|
Old National-Purple
|
Central Dekalb
|
W 40 – 0
|
Sat Sept 15
|
2:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
W 21 – 6
|
Sat Sept 22
|
2:00pm
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Glenwood
|
W 35 – 0
|
Sat Sept 29
|
BYE
|
|||
Sat Oct 6
|
12:30pm
|
Ben Hill-White
|
Ben Hill
|
W 34 – 6
|
Sat Oct 13
|
12:00pm
|
Central Dekalb-Blue
|
Central Dekalb
|
L 0 – 27
|
Sat Oct 20
|
10:00am
|
Coweta Cobras
|
Central Dekalb
|
W 33 – 0
|
Sat Oct 27
|
12:00pm
|
South Cobb Ravens-Black
|
South Cobb HS
|
W 26 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 10
|
6:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Old National
|
W 13 – 7
|
Sat Nov 18
|
2:00pm
|
Central Dekalb-Blue
|
Banneker High
|
9 & Under-Blue
Marlon Stabler
9 – 0
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
12:00pm
|
Ben Hill-White
|
Central Dekalb
|
W 20 – 6
|
Sat Sept 8
|
2:00pm
|
Old National-Gold
|
Old National
|
W 33 – 0
|
Sat Sept 15
|
12:00pm
|
Cascade Wilverines
|
Cascade
|
W 39 – 0
|
Sat Sept 22
|
1:00pm
|
Fairburn Flames
|
Fairburn
|
W 41 – 0
|
Sat Sept 29
|
1:00pm
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
W 27 – 0
|
Sat Oct 6
|
10:00am
|
Welcome All-Blue
|
Central Dekalb
|
W 14 – 6
|
Sat Oct 13
|
12:00pm
|
Central Dekalb-Black
|
Central Dekalb
|
W 27 – 0
|
Sat Oct 20
|
BYE
|
|||
Sat Oct 27
|
1:00pm
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Rock Chapel
|
W 33 – 6
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 10
|
4:00pm
|
South Cobb Ravens
|
Old National
|
W 39 – 0
|
Sat Nov 18
|
2:00pm
|
Central Dekalb-Black
|
Banneker High
|
9 & Under-Gold
Martin Jackson
8 – 1
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 1
|
11:30am
|
Georgia Ducks
|
Green Forest
|
W 24 – 0
|
Sat Sept 8
|
BYE
|
|||
Sat Sept 15
|
12:30pm
|
Rockdale Bulldogs
|
Central Dekalb
|
W 14 – 0
|
Sat Sept 22
|
12:30am
|
Union City Eagles
|
Union City
|
L 0 – 6
|
Sat Sept 29
|
11:00am
|
Lithonia Bulldogs
|
Central Dekalb
|
W 14 – 0
|
Sat Oct 6
|
11:30pm
|
Redan Raiders
|
Central Dekalb
|
W 14 – 12
|
Sat Oct 13
|
11:00am
|
East Point
|
Tri-Cities HS
|
W 19 – 0
|
Sat Oct 20
|
11:30am
|
Georgia Supreme Gladiators
|
Central Dekalb
|
W 41 – 7
|
Sat Oct 27
|
11:30am
|
DYJ
|
DYJ
|
W 22 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 10
|
2:30pm
|
Georgia Supreme Gladiators
|
Redan
|
W 18 – 0
|
Sat Nov 17
|
1:00pm
|
TBA
|
Tri-Cities High
|
10 & Under-Black
Valister Wilson
10 – 0
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
2:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
W 40 – 0
|
Sat Sept 8
|
2:00pm
|
Atlanta Vikings-Gold
|
Central Dekalb
|
W 13 – 6
|
Sat Sept 15
|
5:00pm
|
Georgia Tigers
|
Central Dekalb
|
W 67 – 0
|
Sat Sept 22
|
1:00pm
|
True Warriors
|
Arabia Mountain HS
|
W 60 – 0
|
Sat Sept 29
|
10:00am
|
Coweta Knights Select
|
Central Dekalb
|
W 56 – 0
|
Sat Oct 6
|
2:00pm
|
South Cobb Ravens
|
Central Dekalb
|
W 45 – 0
|
Sat Oct 13
|
2:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Central Dekalb
|
W 32 – 6
|
Sat Oct 20
|
12:00pm
|
Cascade Wolverines
|
Central Dekalb
|
W 33 – 0
|
Sat Oct 27
|
BYE
|
|||
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
12:00pm
|
South Cobb Ravens
|
Fairburn
|
W 52 – 0
|
Sat Nov 10
|
2:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Ben Hill
|
W 39 – 12
|
Sat Nov 17
|
2:00pm
|
Atlanta Vikings
|
Banneker High
|
10 & Under-Blue
Marvin Crawley
7 – 2
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
4:00pm
|
Ben Hill-Blue
|
Central Dekalb
|
W 39 – 0
|
Sat Sept 8
|
12:00pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb
|
W 39 – 0
|
Sat Sept 15
|
4:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
L 18 – 24 OT
|
Sat Sept 22
|
10:00pm
|
Atlanta Cowboys
|
Old National
|
W 28 – 0
|
Sat Sept 29
|
3:00pm
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
W 30 – 0
|
Sat Oct 6
|
12:00pm
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Central Dekalb
|
W 46 – 0
|
Sat Oct 13
|
BYE
|
|||
Sat Oct 20
|
2:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
W 36 – 0
|
Sat Oct 27
|
1:00pm
|
Old National-Gold
|
Old National
|
W 32 – 13
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
4:00pm
|
Cascade Wolverines
|
Fairburn
|
L 14 – 18
|
10 & Under-Gold
Kenneth Carter
5 – 4
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 1
|
BYE
|
|||
Sat Sept 8
|
12:30pm
|
Truth
|
New Birth
|
W 26 – 0
|
Sat Sept 15
|
11:30am
|
Redan Raiders
|
Redan
|
L 7 – 13
|
Sat Sept 22
|
12:30pm
|
Georgia Ducks
|
Central Dekalb
|
W 19 – 7
|
Sat Sept 29
|
1:00pm
|
Rockdale Bulldogs
|
Rockdale
|
L 0 – 6
|
Sat Oct 6
|
2:00pm
|
Georgia Supreme-Silver
|
Georgia Supreme
|
W 21 – 0
|
Sat Oct 13
|
11:00am
|
Truth
|
Central Dekalb
|
W 28 – 0
|
Sat Oct 20
|
1:00pm
|
Gwinnett Chargers
|
Central Dekalb
|
L 6 – 26
|
Sat Oct 27
|
11:00am
|
Lithonia-Orange
|
Central Dekalb
|
W 20 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
4:00pm
|
Gwinnett Chargers
|
Redan
|
L 0 – 28
|
11 & Under-Black
Troy Warren
5 – 4
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
4:00pm
|
Glenwood-Blue
|
Glenwood
|
W 41 – 0
|
Sat Sept 8
|
BYE
|
|||
Sat Sept 15
|
6:00pm
|
Old National-Purple
|
Cascade
|
L 0 – 30
|
Sat Sept 22
|
1:00pm
|
Ben Hill-White
|
Central Dekalb
|
W 31 – 0
|
Sat Sept 29
|
12:00pm
|
Welcome All-Silver
|
Central Dekalb
|
W 28 – 6
|
Sat Oct 6
|
4:00pm
|
South Cobb Ravens
|
Central Dekalb
|
L 6 – 45
|
Sat Oct 13
|
4:00pm
|
Coweta Cobras
|
Central Dekalb
|
W 19 – 0
|
Sat Oct 20
|
4:00pm
|
Glenwood-Silver
|
Glenwood
|
W 27 – 0
|
Sat Oct 27
|
1:00pm
|
Central Dekalb-Blue
|
Central Dekalb
|
L 0 – 37
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 10
|
2:00pm
|
Central Dekalb-Blue
|
Central Dekalb
|
L 6 – 32
|
11 & Under-Blue
Yaquis Shelley
9 – 1
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
6:00pm
|
Ben Hill-White
|
Central Dekalb
|
W 47 – 0
|
Sat Sept 8
|
BYE
|
|||
Sat Sept 15
|
4:00pm
|
Glenwood-Silver
|
Glenwood
|
W 34 – 6
|
Sat Sept 22
|
4:00pm
|
South Cobb Ravens
|
South Cobb HS
|
L 12 – 13
|
Sat Sept 29
|
2:00pm
|
Old National-Purple
|
Central Dekalb
|
W 26 – 0
|
Sat Oct 6
|
4:00pm
|
Glenwood-Blue
|
Glenwood
|
W 50 – 0
|
Sat Oct 13
|
4:00pm
|
True Warriors
|
Arabia Mountain HS
|
W 42 – 0
|
Sat Oct 20
|
2:00pm
|
Coweta Cobras
|
Central Dekalb
|
W 44 – 0
|
Sat Oct 27
|
1:00pm
|
Central Dekalb-Black
|
Central Dekalb
|
W 37 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
4:00pm
|
Welcome All-Silver
|
Central Dekalb
|
W 40 – 0
|
Sat Nov 10
|
2:00pm
|
Central Dekalb-Black
|
Central Dekalb
|
W 32 – 6
|
Sat Nov 18
|
4:00pm
|
South Cobb Ravens
|
Banneker High
|
11 & Under-Gold
Carl Bailey
7 – 3
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 1
|
12:00pm
|
Gwinnett-Blue
|
Shiloh HS
|
L 7 – 13
|
Sat Sept 8
|
2:00pm
|
East Point Bulldogs
|
Tri-Cities HS
|
W 14 – 0
|
Sat Sept 15
|
BYE
|
|||
Sat Sept 22
|
2:00pm
|
Redan Raiders
|
Central Dekalb
|
W 2 – 0
|
Sat Sept 29
|
12:30pm
|
Gwinnett-Gold
|
Central Dekalb
|
L 13 – 14
|
Sat Oct 6
|
1:00pm
|
Sandtown Vikings
|
Central Dekalb
|
W 18 – 0
|
Sat Oct 13
|
4:00pm
|
Rockdale Bulldogs
|
Rockdale
|
W 12 – 6
|
Sat Oct 20
|
11:30pm
|
DYJ
|
DYJ
|
W 14 – 0
|
Sat Oct 27
|
12:00pm
|
Hapeville Hornets
|
Hapeville
|
L 12 – 13
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
10:00am
|
Gwinnett-Blue
|
College Park
|
W 26 – 19
|
Sat Nov 10
|
11:30am
|
Gwinnett-Gold
|
College Park
|
W 12 – 6 (OT)
|
Sat Nov 17
|
4:00pm
|
TBA
|
Tri-Cities High
|
12 & Under-Black
Jermaine Stephenson
7 – 2
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
6:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
L 0 – 32
|
Sat Sept 8
|
6:00pm
|
Atlanta Vikings-Gold
|
Central Dekalb
|
W 13 – 7 OT
|
Sat Sept 15
|
6:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Welcome All
|
W 13 – 7 OT
|
Sat Sept 22
|
4:00pm
|
Old National-Purple
|
Old National
|
W 47 – 0
|
Sat Sept 29
|
4:00pm
|
Coweta Knights Select
|
Central Dekalb
|
W 45 – 0
|
Sat Oct 6
|
6:30pm
|
Ben Hill-Blue
|
Ben Hill
|
L 0 – 28
|
Sat Oct 13
|
BYE
|
|||
Sat Oct 20
|
6:00pm
|
Fairburn Flames
|
Central Dekalb
|
W 32 – 6
|
Sat Oct 27
|
4:00pm
|
Ben Hill-Red
|
Ben Hill
|
W 62 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
2:00pm
|
Cobra Knights Select
|
Old National
|
W 49 – 6
|
Sat Nov 10
|
6:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Central Dekalb
|
12 & Under-Blue
Willie Peacock
7 – 2
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Aug 25
|
8:00pm
|
Ben Hill-Blue
|
Central Dekalb
|
W 7 – 6
|
Sat Sept 8
|
4:00pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb
|
W 44 – 0
|
Sat Sept 15
|
4:00pm
|
Cascade Wolverines
|
Cascade
|
W 48 – 0
|
Sat Sept 22
|
BYE
|
|||
Sat Sept 29
|
6:00pm
|
Ben Hill-Red
|
Central Dekalb
|
W 41 – 0
|
Sat Oct 6
|
6:00pm
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Central Dekalb
|
W 6 – 0 FF
|
Sat Oct 13
|
6:00pm
|
Glenwood-Black
|
Glenwood
|
L 6 – 20
|
Sat Oct 20
|
4:00pm
|
Atlanta Cowboys
|
Central Dekalb
|
W FF
|
Sat Oct 27
|
2:00pm
|
Cobra Knights Select
|
Fairburn
|
W 25 – 6
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
4:00pm
|
Welcome All-Blue
|
Old National
|
L 6 – 7
|
12 & Under-White
Yaquis Shelley
4 – 5
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 1
|
BYE
|
|||
Sat Sept 8
|
11:30am
|
DYJ
|
Central Dekalb
|
L 6 – 37
|
Sat Sept 15
|
11:30am
|
Gwinnett Chargers
|
Shiloh HS
|
L 0 – 26
|
Sat Sept 22
|
3:30pm
|
Lithonia-Orange
|
Central Dekalb
|
W 26 – 6
|
Sat Sept 29
|
2:00pm
|
North Dekalb Chargers
|
Central Dekalb
|
L 13 – 14
|
Sat Oct 6
|
2:00pm
|
Redan Raiders
|
Redan
|
W 26 – 0
|
Sat Oct 13
|
1:00pm
|
Georgia Ducks
|
Green Forest
|
W 31 – 0
|
Sat Oct 20
|
2:30pm
|
Centerville Generals
|
Central Dekalb
|
L 0 – 46
|
Sat Oct 27
|
2:30pm
|
Rockdale Bulldogs
|
Rockdale
|
W 20 – 0
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 3
|
11:00am
|
Centerville Generals
|
DYJ
|
L 0 – 50
|
14 & Under
Mike Makins
9 – 0
DATE
|
TIME
|
OPPONENT
|
LOCATION
|
SCORE
|
Sat Sept 8
|
8:00pm
|
South Atlanta Seminoles
|
Central Dekalb
|
W 30 – 0
|
Sat Sept 15
|
8:00pm
|
Cascade Wolverines
|
Cascade
|
W 38 – 0
|
Sat Sept 22
|
3:00pm
|
Georgia Lions
|
Central Dekalb
|
W 54 – 0
|
Sat Sept 29
|
6:00pm
|
Atlanta Vikings
|
Mozley Park
|
W 28 – 6
|
Sat Oct 6
|
8:00pm
|
Fairburn Flames
|
Central Dekalb
|
W 50 – 0
|
Sat Oct 13
|
8:00pm
|
Ben Hill Tigers
|
Ben Hill
|
W 36 – 6
|
Sat Oct 20
|
8:00pm
|
Sandtown Lions
|
Westlake HS
|
W 48 – 0
|
Sat Oct 27
|
3:00pm
|
Rock Chapel Bulldogs
|
Central Dekalb
|
W 34 – 6
|
PLAYOFFS
|
||||
Sat Nov 10
|
4:00pm
|
Atlanta Vikings
|
Fairburn
|
W 36 – 0
|
Sat Nov 17
|
6:00pm
|
Rock Chapel Billdogs
|
Banneker High
|