SCHEDULES/RESULTS


6 & Under-Black
Dennard Bembry
6 - 4
 
DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
9:00am
Glenwood-Blue
Glenwood
W 19 - 14
Sat Sept 8
9:00am
Atlanta Vikings-Gold
Central Dekalb 2
L 6 - 40
Sat Sept 15
2:00pm
Georgia Tigers
Central Dekalb
W 35 - 6
Sat Sept 22
10:00am
Glenwood-Blue
Central Dekalb 2
W 33 - 0
Sat Sept 29
9:00am
Wrlcome All-Silver
Old National
W 34 - 7
Sat Oct 6
9:00am
Old National-Purple
Central Dekalb 2
L 12 - 13
Sat Oct 13
BYE
Sat Oct 20
9:00am
Rock Chapel Bulldogs
Central Dekalb 2
L 0 - 19
Sat Oct 27
11:30am
Ben Hill-Red
Central Dekalb
W 40 - 0
PLAYOFFS
Tue Oct 30
7:00pm
Atlanta Cowboys
Central Dekalb
W 24 - 23
Sat Nov 3
10:30am
Welcome All-Blue
Welcome All
L 0 - 37

6 & Under-Blue
Zee Wilder
8 - 2

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
9:00am
Ben Hill-Blue
Central Dekalb 2
W 19 - 13
Sat Sept 8
10:30am
Ben Hill-White
Central Dekalb 2
W 14 - 6
Sat Sept 15
9:00am
Welcome All-Blue
Welcome All
L 6 - 34
Sat Sept 22
10:30am
Old National-Gold
Old National 2
W 36 - 0
Sat Sept 29
10:00am
South Cobb Ravens
South Cobb HS
W 41 - 0
Sat Oct 6
BYE
Sat Oct 13
9:30am
Atlanta Vikings-Gold
Mosley Park
L 13 - 20
Sat Oct 20
10:30am
Fairburn Flames
Central Dekalb 2
W 35 - 0
Sat Oct 27
10:00am
Georgia Tigers
Central Dekalb
W 41 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
1:30pm
Old National-Purple
Welcome All
W 27 - 0
Sat Nov 10
2:00pm
Ben Hill-White
Fairburn
W 39 - 12
Sat Nov 17
10:00am
Welcome All-Blue
Banneker High

6 & Under-Gold
Rod Paul
3 - 5

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 1
11:00am
Redan-Blue
Redan
L 0 - 27
Sat Sept 8
10:00am
North Dekalb Chargers
Central Dekalb
L 7 - 14
Sat Sept 15
10:00am
Redan-White
Central Dekalb
W 21 - 6
Sat Sept 22
9:00am
Gwinnett-Blue
Rhodes Jordan Park
L 0 - 27
Sat Sept 29
10:00am
Gwinnett-Gold
Central Dekalb
L 0 - 7
Sat Oct 6
10:00am
Truth-North
New Birth
W 13 - 12
Sat Oct 13
10:00am
Sandtown-Black
Central Dekalb
L 0 -32
Sat Oct 20
BYE
Sat Oct 27
10:00am
Lithonia Tigers
Central Dekalb
W 30 - 8

7 & Under-Black
Mike Goodman
7 - 3

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
10:30am
Glenwood-Black
Glenwood
W 34 - 6
Sat Sept 8
12:00pm
Atlanta Vikings-Purple
Central Dekalb 2
L 0 - 31
Sat Sept 15
10:30am
Welcome All-Blue
Welcome All
L 0 - 39
Sat Sept 22
12:00pm
South Atlanta Seminoles
Welcome All
W 19 - 7
Sat Sept 29
10:30am
Cascade Wolverines
Central Dekalb 2
W 19 - 6
Sat Oct 6
9:30am
Ben Hill-White
Ben Hill
W 33 - 0
Sat Oct 13
BYE
Sat Oct 20
12:00pm
Coweta Cobras
Central Dekalb 2
W 25 - 12
Sat Oct 27
10:30am
South Cobb Ravens
South Cobb HS
W 28 - 7
PLAYOFFS
Sat Nov 3
12:00pm
Central Dekalb-Blue
Rock Chapel
W 34 - 14
Sat Nov 10
12:00pm
Atlanta Vikings-Purple
Old National
L 0 - 37

7 & Under-Blue
Willie Crapps
5 - 4

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
12:00am
Ben Hill-White
Central Dekalb 2
W 14 - 13
Sat Sept 8
1:30pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb 2
L 6 - 20
Sat Sept 15
10:30am
Cascade Wolverines
Cascade
L 18 - 20
Sat Sept 22
11:30am
True Warriors
Arabia Mountain HS
W 38 - 13
Sat Sept 29
11:30am
South Cobb Ravens
South Cobb HS
W 18 - 7
Sat Oct 6
BYE
Sat Oct 13
9:00am
Welcome All-Blue
Central Dekalb 2
L 0 - 36
Sat Oct 20
3:00pm
Glenwood-Black
Central Dekalb 2
W 13 - 6
Sat Oct 27
11:30am
Decatur Army
Rock Chapel
W 20 - 19
PLAYOFFS
Sat Nov 3
12:00pm
Central Dekalb-Black
Rock Chapel
L 14 - 34

8 & Under-Black
Lee Thornton
9 - 1

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
12:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
W 33 - 0
Sat Sept 8
3:00pm
Atlanta Vikings-Gold
Central Dekalb 2
L 0 - 32
Sat Sept 15
3:30pm
Georgia Tigers
Central Dekalb
W 32 - 0
Sat Sept 22
11:30am
Ben Hill-Red
Central Dekalb
W 31 - 0
Sat Sept 29
1:30pm
Coweta Knights Select
Central Dekalb 2
W 45 - 0
Sat Oct 6
BYE
Sat Oct 13
10:00am
Welcome All-Silver
Central Dekalb 2
W 34 - 0
Sat Oct 20
1:30pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb 2
W 46 - 6
Sat Oct 27
10:30am
Fairburn Flames
Fairburn
W 39 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
12:00pm
Ben Hill-Blue
Ben Hill
W 41 - 0
Sat Nov 10
12:00pm
Welcome All-Blue
Ben Hill
W 18 - 6
Sat Nov 17
12:00pm
Atlanta Vikings
Banneker High

8 & Under-Blue
Reginald Lee
6 - 4

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
3:00pm
Ben Hill-Blue
Central Dekalb 2
W 27 - 13
Sat Sept 8
5:00pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb 2
W 13 - 0
Sat Sept 15
12:00pm
Welcome All-Blue
Welcome All
L 7 - 39
Sat Sept 22
1:30pm
Atlanta Cowboys
Old National 2
W 41 - 0
Sat Sept 29
12:00pm
Welcome All-Silver
Central Dekalb 2
L 6 - 18
Sat Oct 6
10:30am
Rock Chapel Bulldogs
Central Dekalb 2
W 15 - 0
Sat Oct 13
BYE
Sat Oct 20
12:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
L 6 - 7
Sat Oct 27
9:30am
Old National-Purple
Old National
W 49 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
3:00pm
Welcome All-Silver
Ben Hill
W 6 - 0
Sat Nov 3
10:00am
Atlanta Vikings-Purple
Ben Hill
L 6 - 35

8 & Under-White
Aaron Hutcherson
1 - 7

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 8
10:00am
Ellenwood Raiders
Cedar Grove HS
L 0 - 26
Sat Sept 15
11:00am
Centerville Generals
Central Dekalb
W 7 - 0 FF
Sat Sept 22
11:00am
Georgia Ducks
Central Dekalb
L 6 - 12 OT
Sat Sept 29
11:00am
Redan Raiders
Redan
L 0 - 31
Sat Oct 6
10:00am
Rockdale Bulldogs
Central Dekalb
L 7 - 19
Sat Oct 13
10:00am
Gwinnett Chargers
Shiloh HS
L 12 - 34
Sat Oct 20
10:00am
Truth-North
Central Dekalb
L 12 - 13
Sat Oct 27
11:30am
Lithonia Bulldogs
DYJ #2
L 13 - 18(OT)

9 & Under-Black
Mekel Blackwell
8 - 1

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
10:00am
Fairburn
Central Dekalb
W 27 - 6
Sat Sept 8
10:00am
Old National-Purple
Central Dekalb
W 40 - 0
Sat Sept 15
2:00pm
Welcome All-Blue
Welcome All
W 21 - 6
Sat Sept 22
2:00pm
Rock Chapel Bulldogs
Glenwood
W 35 - 0
Sat Sept 29
BYE
Sat Oct 6
12:30pm
Ben Hill-White
Ben Hill
W 34 - 6
Sat Oct 13
12:00pm
Central Dekalb-Blue
Central Dekalb
L 0 - 27
Sat Oct 20
10:00am
Coweta Cobras
Central Dekalb
W 33 - 0
Sat Oct 27
12:00pm
South Cobb Ravens-Black
South Cobb HS
W 26 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 10
6:00pm
Welcome All-Blue
Old National
W 13 - 7
Sat Nov 18
2:00pm
Central Dekalb-Blue
Banneker High

9 & Under-Blue
Marlon Stabler
9 - 0

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
12:00pm
Ben Hill-White
Central Dekalb
W 20 - 6
Sat Sept 8
2:00pm
Old National-Gold
Old National
W 33 - 0
Sat Sept 15
12:00pm
Cascade Wilverines
Cascade
W 39 - 0
Sat Sept 22
1:00pm
Fairburn Flames
Fairburn
W 41 - 0
Sat Sept 29
1:00pm
South Cobb Ravens
South Cobb HS
W 27 - 0
Sat Oct 6
10:00am
Welcome All-Blue
Central Dekalb
W 14 - 6
Sat Oct 13
12:00pm
Central Dekalb-Black
Central Dekalb
W 27 - 0
Sat Oct 20
BYE
Sat Oct 27
1:00pm
Rock Chapel Bulldogs
Rock Chapel
W 33 - 6
PLAYOFFS
Sat Nov 10
4:00pm
South Cobb Ravens
Old National
W 39 - 0
Sat Nov 18
2:00pm
Central Dekalb-Black
Banneker High

9 & Under-Gold
Martin Jackson
8 - 1

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 1
11:30am
Georgia Ducks
Green Forest
W 24 - 0
Sat Sept 8
BYE
Sat Sept 15
12:30pm
Rockdale Bulldogs
Central Dekalb
W 14 - 0
Sat Sept 22
12:30am
Union City Eagles
Union City
L 0 - 6
Sat Sept 29
11:00am
Lithonia Bulldogs
Central Dekalb
W 14 - 0
Sat Oct 6
11:30pm
Redan Raiders
Central Dekalb
W 14 - 12
Sat Oct 13
11:00am
East Point
Tri-Cities HS
W 19 - 0
Sat Oct 20
11:30am
Georgia Supreme Gladiators
Central Dekalb
W 41 - 7
Sat Oct 27
11:30am
DYJ
DYJ
W 22 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 10
2:30pm
Georgia Supreme Gladiators
Redan
W 18 - 0
Sat Nov 17
1:00pm
TBA
Tri-Cities High

10 & Under-Black
Valister Wilson
10 - 0

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
2:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
W 40 - 0
Sat Sept 8
2:00pm
Atlanta Vikings-Gold
Central Dekalb
W 13 - 6
Sat Sept 15
5:00pm
Georgia Tigers
Central Dekalb
W 67 - 0
Sat Sept 22
1:00pm
True Warriors
Arabia Mountain HS
W 60 - 0
Sat Sept 29
10:00am
Coweta Knights Select
Central Dekalb
W 56 - 0
Sat Oct 6
2:00pm
South Cobb Ravens
Central Dekalb
W 45 - 0
Sat Oct 13
2:00pm
Welcome All-Blue
Central Dekalb
W 32 - 6
Sat Oct 20
12:00pm
Cascade Wolverines
Central Dekalb
W 33 - 0
Sat Oct 27
BYE
PLAYOFFS
Sat Nov 3
12:00pm
South Cobb Ravens
Fairburn
W 52 - 0
Sat Nov 10
2:00pm
Welcome All-Blue
Ben Hill
W 39 - 12
Sat Nov 17
2:00pm
Atlanta Vikings
Banneker High

10 & Under-Blue
Marvin Crawley
7 - 2

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
4:00pm
Ben Hill-Blue
Central Dekalb
W 39 - 0
Sat Sept 8
12:00pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb
W 39 - 0
Sat Sept 15
4:00pm
Welcome All-Blue
Welcome All
L 18 - 24 OT
Sat Sept 22
10:00pm
Atlanta Cowboys
Old National
W 28 - 0
Sat Sept 29
3:00pm
South Cobb Ravens
South Cobb HS
W 30 - 0
Sat Oct 6
12:00pm
Rock Chapel Bulldogs
Central Dekalb
W 46 - 0
Sat Oct 13
BYE
Sat Oct 20
2:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
W 36 - 0
Sat Oct 27
1:00pm
Old National-Gold
Old National
W 32 - 13
PLAYOFFS
Sat Nov 3
4:00pm
Cascade Wolverines
Fairburn
L 14 - 18

10 & Under-Gold
Kenneth Carter
5 - 4

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 1
BYE
Sat Sept 8
12:30pm
Truth
New Birth
W 26 - 0
Sat Sept 15
11:30am
Redan Raiders
Redan
L 7 - 13
Sat Sept 22
12:30pm
Georgia Ducks
Central Dekalb
W 19 - 7
Sat Sept 29
1:00pm
Rockdale Bulldogs
Rockdale
L 0 - 6
Sat Oct 6
2:00pm
Georgia Supreme-Silver
Georgia Supreme
W 21 - 0
Sat Oct 13
11:00am
Truth
Central Dekalb
W 28 - 0
Sat Oct 20
1:00pm
Gwinnett Chargers
Central Dekalb
L 6 - 26
Sat Oct 27
11:00am
Lithonia-Orange
Central Dekalb
W 20 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
4:00pm
Gwinnett Chargers
Redan
L 0 - 28

11 & Under-Black
Troy Warren
5 - 4

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
4:00pm
Glenwood-Blue
Glenwood
W 41 - 0
Sat Sept 8
BYE
Sat Sept 15
6:00pm
Old National-Purple
Cascade
L 0 - 30
Sat Sept 22
1:00pm
Ben Hill-White
Central Dekalb
W 31 - 0
Sat Sept 29
12:00pm
Welcome All-Silver
Central Dekalb
W 28 - 6
Sat Oct 6
4:00pm
South Cobb Ravens
Central Dekalb
L 6 - 45
Sat Oct 13
4:00pm
Coweta Cobras
Central Dekalb
W 19 - 0
Sat Oct 20
4:00pm
Glenwood-Silver
Glenwood
W 27 - 0
Sat Oct 27
1:00pm
Central Dekalb-Blue
Central Dekalb
L 0 - 37
PLAYOFFS
Sat Nov 10
2:00pm
Central Dekalb-Blue
Central Dekalb
L 6 - 32

11 & Under-Blue
Yaquis Shelley
9 - 1

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
6:00pm
Ben Hill-White
Central Dekalb
W 47 - 0
Sat Sept 8
BYE
Sat Sept 15
4:00pm
Glenwood-Silver
Glenwood
W 34 - 6
Sat Sept 22
4:00pm
South Cobb Ravens
South Cobb HS
L 12 - 13
Sat Sept 29
2:00pm
Old National-Purple
Central Dekalb
W 26 - 0
Sat Oct 6
4:00pm
Glenwood-Blue
Glenwood
W 50 - 0
Sat Oct 13
4:00pm
True Warriors
Arabia Mountain HS
W 42 - 0
Sat Oct 20
2:00pm
Coweta Cobras
Central Dekalb
W 44 - 0
Sat Oct 27
1:00pm
Central Dekalb-Black
Central Dekalb
W 37 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
4:00pm
Welcome All-Silver
Central Dekalb
W 40 - 0
Sat Nov 10
2:00pm
Central Dekalb-Black
Central Dekalb
W 32 - 6
Sat Nov 18
4:00pm
South Cobb Ravens
Banneker High

11 & Under-Gold
Carl Bailey
7 - 3

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 1
12:00pm
Gwinnett-Blue
Shiloh HS
L 7 - 13
Sat Sept 8
2:00pm
East Point Bulldogs
Tri-Cities HS
W 14 - 0
Sat Sept 15
BYE
Sat Sept 22
2:00pm
Redan Raiders
Central Dekalb
W 2 - 0
Sat Sept 29
12:30pm
Gwinnett-Gold
Central Dekalb
L 13 - 14
Sat Oct 6
1:00pm
Sandtown Vikings
Central Dekalb
W 18 - 0
Sat Oct 13
4:00pm
Rockdale Bulldogs
Rockdale
W 12 - 6
Sat Oct 20
11:30pm
DYJ
DYJ
W 14 - 0
Sat Oct 27
12:00pm
Hapeville Hornets
Hapeville
L 12 - 13
PLAYOFFS
Sat Nov 3
10:00am
Gwinnett-Blue
College Park
W 26 - 19
Sat Nov 10
11:30am
Gwinnett-Gold
College Park
W 12 - 6 (OT)
Sat Nov 17
4:00pm
TBA
Tri-Cities High

12 & Under-Black
Jermaine Stephenson
7 - 2

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
6:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
L 0 - 32
Sat Sept 8
6:00pm
Atlanta Vikings-Gold
Central Dekalb
W 13 - 7 OT
Sat Sept 15
6:00pm
Welcome All-Blue
Welcome All
W 13 - 7 OT
Sat Sept 22
4:00pm
Old National-Purple
Old National
W 47 - 0
Sat Sept 29
4:00pm
Coweta Knights Select
Central Dekalb
W 45 - 0
Sat Oct 6
6:30pm
Ben Hill-Blue
Ben Hill
L 0 - 28
Sat Oct 13
BYE
Sat Oct 20
6:00pm
Fairburn Flames
Central Dekalb
W 32 - 6
Sat Oct 27
4:00pm
Ben Hill-Red
Ben Hill
W 62 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
2:00pm
Cobra Knights Select
Old National
W 49 - 6
Sat Nov 10
6:00pm
Welcome All-Blue
Central Dekalb

12 & Under-Blue
Willie Peacock
7 - 2

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Aug 25
8:00pm
Ben Hill-Blue
Central Dekalb
W 7 - 6
Sat Sept 8
4:00pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb
W 44 - 0
Sat Sept 15
4:00pm
Cascade Wolverines
Cascade
W 48 - 0
Sat Sept 22
BYE
Sat Sept 29
6:00pm
Ben Hill-Red
Central Dekalb
W 41 - 0
Sat Oct 6
6:00pm
Rock Chapel Bulldogs
Central Dekalb
W 6 - 0 FF
Sat Oct 13
6:00pm
Glenwood-Black
Glenwood
L 6 - 20
Sat Oct 20
4:00pm
Atlanta Cowboys
Central Dekalb
W FF
Sat Oct 27
2:00pm
Cobra Knights Select
Fairburn
W 25 - 6
PLAYOFFS
Sat Nov 3
4:00pm
Welcome All-Blue
Old National
L 6 - 7

12 & Under-White
Yaquis Shelley
4 - 5

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 1
BYE
Sat Sept 8
11:30am
DYJ
Central Dekalb
L 6 - 37
Sat Sept 15
11:30am
Gwinnett Chargers
Shiloh HS
L 0 - 26
Sat Sept 22
3:30pm
Lithonia-Orange
Central Dekalb
W 26 - 6
Sat Sept 29
2:00pm
North Dekalb Chargers
Central Dekalb
L 13 - 14
Sat Oct 6
2:00pm
Redan Raiders
Redan
W 26 - 0
Sat Oct 13
1:00pm
Georgia Ducks
Green Forest
W 31 - 0
Sat Oct 20
2:30pm
Centerville Generals
Central Dekalb
L 0 - 46
Sat Oct 27
2:30pm
Rockdale Bulldogs
Rockdale
W 20 - 0
PLAYOFFS
Sat Nov 3
11:00am
Centerville Generals
DYJ
L 0 - 50

14 & Under
Mike Makins
9 - 0

DATE
TIME
OPPONENT
LOCATION
SCORE
Sat Sept 8
8:00pm
South Atlanta Seminoles
Central Dekalb
W 30 - 0
Sat Sept 15
8:00pm
Cascade Wolverines
Cascade
W 38 - 0
Sat Sept 22
3:00pm
Georgia Lions
Central Dekalb
W 54 - 0
Sat Sept 29
6:00pm
Atlanta Vikings
Mozley Park
W 28 - 6
Sat Oct 6
8:00pm
Fairburn Flames
Central Dekalb
W 50 - 0
Sat Oct 13
8:00pm
Ben Hill Tigers
Ben Hill
W 36 - 6
Sat Oct 20
8:00pm
Sandtown Lions
Westlake HS
W 48 - 0
Sat Oct 27
3:00pm
Rock Chapel Bulldogs
Central Dekalb
W 34 - 6
PLAYOFFS
Sat Nov 10
4:00pm
Atlanta Vikings
Fairburn
W 36 - 0
Sat Nov 17
6:00pm
Rock Chapel Billdogs
Banneker High
HOME | FOOTBALL | CHEERLEDAING | REGISTRATION | CDJ ALUMNI | LINKS | SCHEDULES/RESULTS | BOARD MEMBERS | CONTACT US